Mümkün olan en ileri teknolojiyi kullanmak, iş dünyasındaki değişim ve gelişmeleri izlemek ve uygulamak.

Telefon

(0216) 366 35 35

Adres

Orjin İş Merkezi No:10 Kat:3 D:46

ÇALIŞMA Saatleri

Paz - Cum: 9.00 - 18.00

  Büromuz, bankacılık ve finans hukuku alanlarında sektörün içinden gelen deneyimli avukatlar ile danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu alanlardaki danışmanlık hizmetimiz, gerek proje bazında gerekse münferit işlemlerde kredi sözleşmelerinin hazırlanması ve teminat yapısının oluşturulması, mal ve hizmet finansmanının sağlanması, türev işlemler, reel sektörde nakit yönetiminin sağlanmasına yönelik olarak doğrudan borçlandırma sözleşmelerinin hazırlanması, nakit yönetiminin bankalarla koordineli olarak sağlanması başta olmak üzere reel sektör işlemleri ile doğrudan Bankaların ihtiyaç duydukları danışmanlık hizmetlerini kapsamaktadır.

BANKACILIK VE FİNANS HUKUKU

 Büromuz tarafından, Bankalara, faktöring, kredi ve finans kuruluşlarına ve müvekkillerimize sunduğumuz hizmetler özellikle şunlardır;

  • Banka ve diğer finans şirketlerinin her türlü hak ve alacaklarının takibi.
  • Finans kurumlarının müşterilerinden olan alacaklarının gerek ilk aşamada yeterli ölçüde teminatlandırılması, mevcut teminatların yenilenmesi ve müşterileriyle ilişkilerinin güvenli bir şekilde yürütülmesi gerekse riskin ortaya çıkması durumunda minimum maliyet ve maksimum hız ile tahsili.
  • Finansal anlaşmalar
  • Kredi Sözleşmelerinden doğan davalar
  • Leasing ve faktöring sözleşmelerinden doğan davalar
  • Banka tarafından açılan ve aleyhe açılan davalar ve icra takipleri ile ilgili görüş bildirerek yönlendirilmesi, izlenmesi, Bankacılık ile ilgili her türlü sözleşmenin hazırlanması, incelenmesi, hukuki görüş sunulması.

  Bu işlemlere ek olarak reel sektörün ihtiyaç duyduğu, mal ve hizmet piyasalarındaki sigorta işlemleri ve sigorta sözleşmesi müzakereleri ile finansal kiralama ve faktoring sözleşmelerinin değerlendirilmesi ve müzakere edilmesi de bu kapsamda sunduğumuz hizmetler arasındadır.

Cookie Consent with Real Cookie Banner